A že ide o jedinečný ostrov naznačuje aj fakt, že ho zapísali na zoznam UNESCO. Je súčasťou Kanárskych ostrovov, čiže o skvelú dovolenku máte postarané. S letenkami dlho neváhajte.

lanzarote fotografia
Foto od Barni1

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky na Kanárske ostrovy, presnejšie ostrov Lanzarote len za cenu 40€! Poletíte však z letiska vo Viedni a so spoločnosťou Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 8.1. – 15.1.2019. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Lanzarote?

– Južné pobrežie lemujú tie najkrajšie pláže na tomto ostrove s tropickými palmami. Medzi tie najkrajšie patria Playa Blanca, Puerto del Carmen či Arrecife.

– Navštívte Národný park Timanfaya, ktorý sa často prirovnáva k Marsu. A to preto, že ho tvoria mierne kopce a zvrásnená pôda červenkastej či hnedastej farby. Súčasťou je pohorie Montañas del Fuego, na ktorom sa výrazným spôsobom podpísala vulkanická činnosť.

lanzarote fotografia
Foto od neufal54

– K najkrajším prírodným krásam ostrova patrí Jameos del Agua. Ide o oblasť, ktorá sa skladá zo systému jaskýň. Tie boli vytvorené vulkanickou činnosťou. Je to naozaj zaujímavé miesto – jedna jaskyňa je plná morskej vody a žijú tu slepé kraby – tie sa vyskytujú už len v hlbinách mora. A tá druhá slúži ako koncertná miestnosť.

– Vyrazte si na skvelý výlet loďou po pobreží. Navštívite tak okolité ostrovčeky, vychutnáte si tie najkrajšie pláže, potápanie alebo turistiku po ostrove.

lanzarote fotografia
Foto od neufal54

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.