Turecko je známou destináciou u Slovákov, avšak Dalaman trochu menej. Užite si aj túto časť krajiny za skvelé letenky a určite nebudete ľutovať. Ochutnáte tú pravú kuchyňu, uvidíte krásne pláže a veľa iného.

dalaman fotografia
Foto od Salamander Voyages

Zakúpte si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do Dalamanu len za 40€ čím skôr, pretože sa budú míňať. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo 2 a pol hodiny.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 11.4. – 18.4.2019. Viac leteniek na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

A prečo Dalaman?

– Neďaleko tohto mesta stojí veľmi zaujímavé mestečko Fethiye. Časť Calis je vhodná najmä pre nadšencov diskoték, nočnej zábavy a nákupov. Nájdete tam napr. pozostatky helenistického divadla alebo skalnaté lýkijské hroby z 5. storočia p. n. l.

– Oblasť okolo Dalamanu je ako stvorená pre milovníkov adrenalínu a tých, ktorí bažia po aktívnej dovolenke. Vyskúšať si môžete paraglading alebo rafting na rieke Dalaman.

dalaman fotografia
Foto od RED ROMERO RAMOS

– Z historického hľadiska je veľmi vzácny Efez – Chrám bohyne Artemis, taktiež tam nájdete Antické vykopávky, Hadriánov chrám z roku 130 alebo Mauzóleum v Halikarnase.

– Dalaman je tiež známy svojimi nádhernými plážami, kde si môžete skvelo oddýchnuť a pokochať krásnym okolím, ale je známy aj pre svoje nádherné prírodne scenérie, ktoré určite neprehliadnete.

– A už keď tam budete, bol by hriech neochutnať miestnu kuchyňu, ktorá určite stojí za to.

dalaman fotografia
Foto od Salamander Voyages

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.