Írsko je krajina, ktorú sa oplatí vidieť. Letenky sme vám už neraz ponúkali a teraz sú opäť veľmi dostupné. Ak chcete spoznať krásy Dublinu, ale aj Írska, konajte rýchlo.

dublin fotografia
Photo by papagnoc

Práve teraz máte možnosť zaobstarať si spiatočné letenky len za cenu 20€! Poletíte však z rakúskej Viedne priamo do Dublinu. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 8.11. – 13.11.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Čo tam vyskúšať a vidieť: 

– Pre milovníkov piva – Guinness patrí medzi tie najznámejšie a najlepšie piva na svete. Predáva sa v 120 krajinách a vypije sa ho takmer miliarda litrov ročne. Pochádza práve z Dublinu. Alebo navštívte Jameson whiskey a dozviete sa všetko o tradičnom procese výroby tejto whiskey.

– Univerzitná knižnica a kniha Kells – je to najstaršia írska univerzita Trinity College, ktorú založila ešte Alžbeta I. v roku 1591. Turistickým lákadlom je kniha Book of Kells, ktorá je zachovalá a ilustrovaná kniha írskych mníchov približne z 8. storočia nášho letopočtu.

dublin fotografia
Photo by Skitterphoto

– Dublinský hrad – v časoch Vikingov to bolo významné opevnenie a malo strategickú polohu pri rieke. A nevynechajte ani najstaršiu budovu v meste – Christ Church Cathedral.

– Temple bar – výborné miesto na večerné prechádzky v rušnej štvrti, kde môžete navštíviť desiatky kaviarní, krčiem s tradičnou írskou hudbou, ale aj množstvo medzinárodných reštaurácií a suvenírových obchodíkov.

– Najlepšie výhľady v Dubline nájdete na Howth Head, kde uvidíte Wicklow Mountains v celej svojej kráse. Môžete si tiež vychutnať veternú prechádzku po vrcholoch útesu.

dublin howth head fotografia
Foto od LenDog64

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

dublin fotografia
Foto od Giuseppe Milo (www.pixael.com)
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.