Kodaň je hlavné mesto Dánska, v ktorom študuje čoraz viac mladých ľudí z našej krajiny, ale je skvelou destináciou aj pre váš výlet. Je to najmä študentské mesto, kde to stále žije.

copenhagen fotografia
Foto od 12019

Práve v týchto dňoch máte možnosť zaobstarať si spiatočné letenky len za 20€! Poletíte však z Viedne na letisko Copenhagenu. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 13.2. – 20.2.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Kodaň?

– Kúpte si celé Copenhagen karty, ktoré sú veľmi výhodné. Prostredníctvom nich budete mať povolený vstup na rôzne zaujímavé miesta.

– Absolvujte okružnú plavbu a dostanete sa aj do hlbšieho centra, kde uvidíte architektúru, operu, viacero významných ulíc a stavieb. Zachádza sa aj na otvorenejšiu vodu medzi ostrovmi.

copenhagen fotografia
Foto od Thanks for over 2 million views!!

– Navštívte zaujímavé múzeum sôch – Thorvalden’s Museum, v ktorom sa nachádzajú sochy od čias antiky, cez stredovek až po modernú dobu.

– Keď už tam budete, nevynechajte Tivoli Gardens zábavný park, kde môžete doslova zabiť celý deň bohatým programom v reštauráciách, stánkoch, na horských dráhach, na loďkách, na kolotočoch atď.

– Nyhavn je pravdepodobne tou najznámejšou panorámou v Kodani. Pestrofarebné domčeky pochádzajú zo 17. storočia. Je to krásne miesto, kde dnes nájdete v domčekoch reštaurácie či bary.

copenhagen fotografia
Foto od manusama

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred cestou:

Ak chcete navštíviť toto mesto a prečítať si o niekoľkých zaujímavých mestách, ktoré sa oplatí vidieť, prečítajte si článok, ktorý nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.