Indonézsky rybár natrafil na zvláštne mláďa žraloka. Samotný chlapík tvrdí, že jeho tvár mu veľmi pripomína ľudskú. Abdullah Nuren práve chytal ryby neďaleko Rote Ndao v indonézskej provincii Východná Nusa Tenggara, keď omylom vytiahol v sieti aj malého žraloka. Išlo o samicu, ktorú keď rozpáral, tak z brucha jej vybral 3 mláďatka.

Foto od Facebook

Dve mláďatka vyzerali úplne normálne, no to tretie bolo iné. Bolo veľké približne ako ruka, malo veľké okrúhle oči, otvorenú papuľu a ľudský výraz prekvapenia. Abdullah si vzal tvora domov a keď sa rozšírila správa o jeho zvláštnom výraze, ľudia začali obliehať rybárov dom s tým, aby im ukázal malého žraloka. A on ich požiadavke vyhovel.

Žralok je z čeľade Carcharhinidae a ide o druh, ktorého žraloky sú buď veľmi malé (tie dorastajú do dĺžky iba 15 centimetrov), alebo veľmi veľké (tie dorastajú do dĺžky aj viac ako 7 metrov). Vedci majú 2 teórie prečo takto nezvyčajne žralok vyzerá. Prvou teóriou je, že vypuklé oči nemusia byť oči, ale môže ísť o súčasť nosa a ďalšou možnosťou je, že išlo o vrodenú chybu.

A čo urobí rybár s týmto objavom? Veľa ľudí sa mu ponúklo s tým, že žraloka od neho odkúpia. Rozhodol sa však, že si ho zatiaľ nechá. „Myslím, že mi prinesie šťastie,“ povedal Abdullah.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.