Ak si chcete odskočiť ešte počas týchto Veľkonočných sviatkov na výlet, teraz máte jedinečnú možnosť. Môžete navštíviť nemecké mesto Norimberg za naozaj lákavú cenu letenky.

Photo by Gellinger

Teraz máte možnosť zakúpiť spiatočnú letenku len za 7€! Dostaviť sa však musíte na poľské letisko do Krakowa a odtiaľ odletíte do Norimbergu. Viac na stránke leteckej spoločnosti Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť napr. od 2.4 – 6.4.2018. Let trvá okolo hodiny a pol.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo práve do Norimbergu?

– Ak si chcete vychutnávať Nemecko v jeho plnej nádhere, neváhajte nad výletom práve do Norimbergu.

– Nachádza sa tu najväčšie nemecké múzeum umenia Germanisches Nationalmuseum a norimberská Hirsvogel Hall je zas najväčšou ukážkou renesancie. Dokonca môžete navštíviť aj jedinečné Múzeum hračiek.

– Má krásne historické centrum. Od malebných budov, až po veľkú fontánu s výjavmi kostlivcov a zvierat trhajúcich mäso.

– Mesto má dokonca aj pár kanálov ako v Benátkach. Nezabudnite popri nich zájsť aj na Norimberský hrad odkiaľ uvidíte celé mesto.

– Neďaleko hradu je tiež umelecký bunker, kde zhromaždili najvýznamnejšie umelecké predmety tohto mesta ešte z pred začiatku druhej svetovej vojny.

– Mesto nazývajú aj ako „nemecká perla“ a je tam čo obdivovať.

Photo by videofan2

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.