Takéto dostupné Srbsko tu dlho nebolo! Ak sa vám zažiada táto krásna krajina, ktorá toho ponúka viac ne dosť, nepremeškajte jedinečnú šancu, pretože taká sa naskytne naozaj raz za čas!

serbia fotografia
Foto od hpgruesen

Zaobstarajte si skvelé ceny spiatočných leteniek priamo z Bratislavy do srbského mesta Niš len za neuveriteľné 4€! Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 7.12. – 14.12.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Niečo, čo vidieť:

– Niš má extrémne bohatú aj turbulentnú históriu. Veď patrí medzi vôbec najstaršie balkánske miesta. Nájdete tam pamiatky z čias Rímskej ríše, Byzantskej ríše, ale aj množstvo spomienok na 2. svetovú vojnu.

– Za vašu návštevu jednoznačne stojí Nišska pevnosť z 18. storočia, ktorá bola niekoľkokrát zničená a znovu postavená. V jej vnútri sa nachádza Balibegová mešita, turecké kúpele, sklad zbraní a munície či rímske ruiny a rôzne artefakty. A mnoho ďalšieho.

Foto od wikimedia

– 2. svetová vojna sa postúpila aj na tomto mieste, a preto tam nájdete koncentračný tábor Červeného kríža. Z čias tejto ničivej vojny odtiaľ dokázalo utiecť až 105 väzňov, čo je najviac spomedzi všetkých koncentračných táborov. Je tam len symbolické vstupné.

– Taktiež zaujímavým miestom je aj Memorial Park Bubanj, ktorý má súvislosť s koncentračným táborom. Nájdete tam pamätník v tvare troch pästí – mužská, ženská a detská.

– Navyše, ceny sú v meste veľmi prijateľné, takže sa nemusíte báť vyraziť aj s celou rodinou.

Foto od wikimedia

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.