Ľudia často vytvárajú nejaké stereotypy a neskôr pre ne môžu trpieť. Sociálne siete sú plné fotiek dokonale upravených tiel a filtre sa stávajú každodennou súčasťou života. Je potrebné si však uvedomiť, že práve vaše nedokonalosti vás robia unikátnymi a krásnymi.

1. Tmavé kruhy pod očami

Je normálne mať nedokonalosti – sme bytosti, ktoré sú pravidelne vystavované stresu. Samozrejme, môžete na ich prekrytie použiť make-up, pamätajte však, že aj bez neho vyzeráte úžasne. Nie je nič zlé na tom, keď pôjdete von nenalíčená, aj pleť si potrebuje oddýchnuť.

2. Riedke a strapaté obočie

Tvar obočia je záležitosťou trendov. Dnes je v móde hrubé obočie, zajtra možno zistíme, že sú in tenké čiarky.
Riedke a strapaté obočie môže byť zdrojom nízkeho sebavedomia a stresu, myslite však na to, že aj toto je len obraz, ktorý vytvára spoločnosť. Akýkoľvek prirodzený tvar obočia máte, pristane vám.

3. Chlpy na rukách

V 19. storočí sa stali trendom hladké oholené ruky. Možno ste aj dnes stretli ženu, ktorá si holí ruky. A viete prečo? Opäť to spôsobuje nátlak spoločnosti. Mala by to však byť vaša voľba, pamätajte, že je to vaše telo.

4. Ovisnutá koža na kolenách

Aj keď to mnoho ľudí považuje za svoje mínus, je to celkom normálna vec. Koža predsa musí byť na kolenách ovisnutá ak ich chcete bez problémov ohýbať.

5. Krátke nechty

Predstavte si, že by mali všetci ľudia rovnakú tvár. Bola by to nuda, pretože ľudia potrebujú rôzne druhy a možnosti. Rovnako je to aj s nechtami, takže ak vám niekto hovorí, že dlhé nechty sú krajšie než tie krátke, ktoré máte, ignorujte ho.

6. Tenké pery

Rôzne tváre majú rôzne rozmery pier. Tenké pery nie sú nič, za čo by ste sa mali hanbiť.

7. Nohy do X alebo do O

Neexistuje dokonalá postava a tým, že sa snažíte dosiahnuť akési “štandardy” si často spôsobujete zbytočné depresie a začínate sa pre ne nenávidieť. Platí to aj pri tvare vašich nôh. Nič v prírode nie je rovnaké, tak na to myslite.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.