Nádherná Bologna je opäť o čosi viac dostupná. Toto historické mesto vám ponúka všetko, čo si prajete a určite uspokojí vaše potreby. S letenkami dlho neváhajte, pretože ide o last minute.

bologna fotografia
Foto od pablocabezos

V prípade, že chcete zavítať do tejto časti Talianska, spiatočné letenky vás budú stáť iba 20€ a poletíte priamo z Bratislavy. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu odletíte vo februárových termínov, a to napr. od 8.2. – 18.2.2019. Viac na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

A čo v Bologni?

– Nádherné historické mesto – až 45 kilometrov ulíc ukrytých pod historickými arkádami. Tou naj ulicou je Via Indipendenza.

– Mesto je povestné svojim skvelým jedlom, či už ide o street food, čokoládu, ale aj špagety, lasagne či pizzu. A nevynechajte ani najslávnejší trh v celej krajine – Quadrilatero.
– Niečo aj pre milovníkov histórie – na námestí stojí 5. najväčší kostol na svete – Basilica San Petronio. Taktiež tam nájdete známu Neptunovú fontánu, ktorá je veľký lákadlom pre turistov.
bologna Basilica San Petronio fotografia
Foto od alessio.vallero

– Určite sa prejdite po najcharizmatickejšej uličke – Via Galliera, kde sú skvelé tradičné miesta ako tradičné talianske mäsiarstvo, krásne kníhkupectvo, alebo malé kaviarničky ukryté v tieni vysokých oblúkov.

– Nad Bolognou „držia stráž“ 2 stredoveké veže, a to do vyššej 97-metrov vysokej Asinelli vedie 498 schodov, odkiaľ budete mať výhľad na celé mesto. Nižšia veža – Garisenda, je zas výnimočná tým, že konkuruje svojou šikmosťou slávnej veži v Pise.

bologna Asinelli fotografia
Foto od jafsegal (Thanks for the 4 million views)

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak plánujete dovolenku nie len v tomto meste, ale chcete navštíviť napr. aj Miláno alebo Rím, rozhodne si prečítajte našich sprievodcov, ktorí vám môžu pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady ako sa najlepšie ubytovať, čo v mestách vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na odkazoch Rím a Miláno.

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.