Každý majiteľ rodinného domu vie, koľko práce a neraz i námahy je so spravovaním domu. Najmä keď k nemu patrí záhrada, ktorú je potrebné udržiavať, starať sa o ňu pravidelne. Súčasťou toho je aj ustavičné kosenie trávy, trávnika, pílenie zoschnutých konárov na stromoch alebo kríkoch. Ak nemáte kvalitné nástroje, tak vám táto činnosť zaberie aj niekoľko hodín a poriadne sa pri tom zapotíte. Všetko však vyrieši krovinorez či motorová píla, ktoré vám prácu zľahčia a s konečným výsledkom budete spokojní aj vy sami.

 

Krovinorez – ideálny stroj pre každú záhradu

Aj v prípade krovinorezu platí, že existuje viacero typov krovinorezov a nie každý sa hodí práve do našej záhrady. Pred kúpou by sme mali zvážiť v prvom rade účel, na ktorý ho budeme používať. Ak potrebujete pokosiť okraje po kosení kosačkou na miestach, ktoré sú ťažšie dostupné, tak vám postačí k tomu vyžíňač. Pokiaľ sa však pasujete s vysokou burinou, určite by ste mali siahnuť po kvalitnom a výkonnom krovinoreze.

Výhodou krovinorezov sú ich popruhy, ktoré nám umožnia pohodlne pracovať aj v náročnejšom teréne dlhší čas. Samozrejme, iný krovinorez si zaobstará ten, kto potrebuje raz začas vyčistiť okolie pri plote, na ťažšie dostupných miestach, kde sa kosačka nedostane a iný krovinorez bude používať napríklad profesionálna firma na kosenie veľkých plôchnerovných povrchov či terénov.

Skvelý pomocník sa vždy oplatí

Podobne ako vyberáme krovinorez, aj výber motorovej píly má svoje kritériá, ktoré by sme pri výbere mali brať do úvahy. Prvou otázkou je, na akú prácu budeme motorovú pílu potrebovať.

Motorové píly s vysokým výkonom sú určené pre profesionálov a navrhnuté pre každodennú prevádzku. Existujú aj univerzálne motorové píly, ktoré slúžia na bežné používanie nevyžadujúce  prílišnú námahu. Ak nemáte veľké skúsenosti pri používaní motorovej píly, odporúča sa vybrať ľahkú , ktorá sa ovláda jednoduchšie.

Ďalším kritériom výberu býva aj druh pohonu píly. Ten môže byť elektrický alebo so spaľovacím motorom. Elektrická píla si ľahko nájde využitie pri práci okolo domu či v dielni. Ale nie je rozhodne vhodná do väčšej záhrady alebo do lesa. V tom prípade treba siahnuť po píle so spaľovacím motorom.

 

 

Zdroj obrázku:

Norenko Andrey / Shutterstock.com

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.