Roland Rydstrom z Anchorage na Aljaške mal nedávno na svojom pozemku nezvyčajných hostí. Minulý týždeň prišla k jeho domu samica losa spolu so svojimi dvoma mláďatkami. A zdá sa, že sa im tam veľmi zapáčilo, pretože sa v záhrade rozhodli stráviť celý deň.

Malí kamaráti si najprv prešli všetko, od stoličiek cez kvety až po bránu a keď nakoniec zhodnotili, že dvor je bezpečný, mláďatká sa k sebe pritúlili a zdriemli si. A to všetko pod drobnohľadom ich matky. V jednu chvíľu im ich matka dokonca priniesla obed. Roland fotografoval celý ich pobyt zvnútra svojho domu a keď bolo po všetkom, tak svoje obrázky zdieľal na internete. Okamžite sa stali virálnymi a niet sa čomu čudovať.

Výška aljašských losov, presnejšie samcov, dosahuje 2,1 metra a vážia takmer 700 kilogramov. Samice dosahujú výšku do 1,8 metra a vážia menej ako 500 kilogramov. Aljašské losy sú zároveň najväčšie na svete. Tieto zvieratá sú bylinožravce a každý deň skonzumujú obrovské množstvo jedla. Napríklad v lete dokážu skonzumovať až 33 kilogramov potravy denne, zatiaľ čo v zime približne 15 kilogramov.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.