Sergej Torop je svojimi nasledovníkom známy ako Vissarion a vedie takzvanú cirkev poslednej vôle v malých dedinách po celej Sibíri. Ruské orgány však nedávno zatkli tohto vodcu kultu, ktorý za posledných 30 rokov tvrdí, že je reinkarnáciou Ježiša.

Foto od youtube

59-ročný muž je bývalým dopravným dôstojníkom. Už 30 rokov vedie niekoľko tisíc svojich nasledovníkov v odľahlej časti planéty. Kult, ktorý sa volá „Cirkev poslednej vôle“, sa hlási k vegánstvu a sleduje začiatok časov až od 14. januára 1961, teda v deň, keď sa narodil Sergej. Podľa úradov je tento chlapík vinný z vydierania svojich vlastných nasledovníkov a z ich psychického týrania. Sergej totiž údajne bral od ľudí peniaze nedovoleným spôsobom. Zatkli ho spolu s dvoma ďalšími mužmi, z ktorých jeden je Vadim Redkin – bývalý bubeník chlapčenskej skupiny z doby, keď ešte fungoval Sovietsky zväz.

Ruský vyšetrovací výbor uviedol, že „sibírskeho Ježiša“ obvinili z organizovania ilegálnej náboženskej organizácie a uviedol, že Sergej použil psychický nátlak proti niektorým z jeho nasledovníkov, čo malo za následok vážne poškodenie ich zdravia. Chlapík tento kult založil v roku 1991 potom, čo stratil prácu dopravného dôstojníka a Sovietsky zväz sa rozpadol. Tento kult má dnes na Sibíri tisíce nasledovníkov, väčšinou tvoria pracujúci profesionáli, a to vrátane hudobníkov, učiteľov, lekárov a dokonca aj bývalých plukovníkov Červenej armády.

Foto od Facebook

Členmi sú však aj cudzinci z krajín ako Nemecko, Austrália, Bulharsko, Belgicko a Kuba. Všetci sú nútení nosiť strohý šatník a oslavovať Vianoce v deň Sergejových narodenín. „Nie som Boh. A je chybou vidieť Ježiša ako Boha. Ale ja som živé slovo Boha. Všetko, čo Boh chce povedať, hovorí cezo mňa,“ povedal raz vodca kultu počas rozhovoru. Podľa spravodajskej televízie CBS News niektorí jeho stúpenci spáchali samovraždu alebo zomreli v dôsledku drsných životných podmienok a nedostatku lekárskej starostlivosti v jeho komunite.

Sergej tvrdil, že má 5 000 nasledovníkov, z ktorých niekoľko stoviek žije v drevených chatrčiach v odľahlej komunite „Sun City“ na Sibíri. Úrady odhadujú, že na mieste, ktoré nedávno prepadli, žije asi 90 rodín. Oficiálna ruská pravoslávna cirkev tento zvláštny kult už dávno odsúdila, ale ten zostal miestnymi úradmi nedotknutý, až do dnešných dní. Nie je jasné prečo sa ruskí úradníci rozhodli práve teraz preveriť tento kult, ale mohlo by to súvisieť s podnikaním. Niektoré ruské predajne informovali, že kult bol zapojený do sporov s miestnymi obchodnými záujmami.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.