Majsterka v trojboji, ktorú prezývajú ruská „svalová Barbie“, reagovala na trollov, ktorí neustále kritizujú jej veľké svaly. Julia Vins pochádza zo Saratova v Rusku a do telocvične začala chodiť už v dobe, kedy mala 15 rokov.

Dvadsaťštyriročná žena začala cvičiť, aby získala sebadôveru a čoskoro sa do cvičenia zamilovala. Vzdala sa teda ambícií vyštudovať právnickú fakultu a pustila sa do budovania kariéry v silovom športe. Julia sa narodila v Kazachstane, ale vyrastala v Rusku. Mala ťažké detstvo, pretože jej otec bol alkoholik a nepracoval. Jej rodičia sa napokon kvôli alkoholu rozviedli, keď mala Julia 12 rokov, čo ju veľmi poznačilo. Aby prekonala ťažké časy, snažila sa zamestnať sa. Najprv štúdiom, no čoskoro však zistila, že miluje cvičenie a už sa venovala len jemu.

„Keď som sa prvýkrát dostala do telocvične, mala som 15 rokov. V tých dňoch som študovala, preto som mala veľa voľného času. Chcela som, aby bol môj život iný, a tak som sa rozhodla športovať. Jednoducho preto, aby som si zlepšila svoje zdravie, stala sa sebavedomejšou a cítila sa fit. Fitness však u nás nebolo populárne, preto som musela stráviť hodinu cestovaním v autobuse, aby som sa dostala do telocvične, kde som bola jediné dievča,“ povedala žena.

Momentálne je dvojnásobnou majsterkou sveta a má na konte aj niekoľko rekordov. Medzi významné míľniky Julie, ktorá váži 65 kg, patrí drep s hmotnosťou 275 kg, bench press s 175 kg a mŕtvy ťah s 205 kg. Julia trénuje štyrikrát až päťkrát týždenne a má veľmi prísnu stravu pozostávajúcu z rýb, vajec, zeleniny, fazule, ovsenej ryže a pohánkových cestovín. Kvôli jej vzhľadu si už vyslúžila rôzne nepekné komentáre od trollov, ktorí kritizujú jej svalnatú postavu. Sama tvrdí, že ona už dávno nepočúva stereotypy a razí si svoju pozitívnu cestu. „Snažím sa nemyslieť na zlé veci. Ľudia mi zvyčajne hovoria, že moje telo je príliš veľké. Ale mne to nevadí,“ povedala Julia.

Zároveň dodala, že v tínedžerských časoch dostávala ešte viac hrozných komentárov a veľmi ju to vtedy bolelo. „Často mi hovoria, že žena patrí v prvom rade do kuchyne a jej úlohou je vychovávať deti. Toto sú však stereotypy a s tým ja nemôžem nič urobiť. Nerozumejú tomu, že žena môže robiť všetko, čo chce,“ dodala cieľavedomá športovkyňa. Ostatným ženám radí, aby nepočúvali iných a išli si za svojim cieľom. A hlavne, aby sa starali o svoje zdravie a spokojnosť.

 

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.