Rozkošný tuleň, ktorého uvidíte na fotografiách nižšie bol nedávno spozorovaný v Ochotskom mori v Rusku. A vôbec nejde o klasického tuleňa. Je to totiž albín, ktorý má nezvyčajnú farbu a tá je u týchto zvierat veľmi zriedkavá. Odborníci dokonca tvrdia, že šanca, že sa narodí takýto tuleň albín je len 1 k 100 000.

Ukázalo sa, že kvôli svojmu neobvyklému vzhľadu existuje vyššie riziko odmietnutia zvieraťa zo strany skupiny. Podľa biológa Vladimíra Burkanova, ktorý v oblasti pracuje, sa albíni síce nestávajú totálnymi vyvrheľmi, no napriek tomu existujú náznaky, že sa im ostatné tulene mierne vyhýbajú. „Toto mláďa vyzerá dobre, je dobre kŕmené a tiež veľmi aktívne. Vidieť tak, že mu jeho matka dávala dostatok mlieka,“ povedal Vladimir. Zároveň však dodal, že mláďa má slabý zrak, takže biológ pochybuje, že sa tuleň bude úspešne množiť.

V súčasnosti je tento malý tuleň monitorovaný a v prípade, že ho ostatné tulene odmietnu, sú odborníci na voľne žijúcich živočíchov pripravení cicavca zachrániť. Po tom, čo si video zachytávajúce malého tuleňa získalo veľkú pozornosť, tak biológ zverejnil ďalšiu fotografiu iného albína z roku 2017. „Zviera malo vtedy 3 roky a bolo fyzicky v dobrej kondícii, aj keď bolo zrejmé, že má slabý zrak. Teraz je to zrelý 6-ročný tuleň,“ napísal muž. Vidieť takéto nezvyčajné zviera je vždy zaujímavé. 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.