„O tom sú Vianoce,“ napísal na Twitteri Arnold Schwarzenegger po tom, čo osobne venoval 25 „malých domov“ veteránom bez domova z oblasti Los Angeles. „Všetci máte silu urobiť niečo pre niekoho iného počas týchto sviatkov. Nemusí to byť veľké. Venujte pár minút svojho času, aby ste pomohli niekomu inému,“ napísal v príspevku. 

Každý, kto žije v Los Angeles, vie, že mesto má problém s bývaním, ktorý čiastočne vedie k rozširujúcej sa kríze bezdomovectva. Podľa ročného sčítania sa od roku 2019 do roku 2020 bezdomovectvo v tomto kraji zvýšilo o 12,7 percenta na 66 433 ľudí bez domova. Podľa Village for Vets je počet tých ľudí, ktorí sú tiež veteránmi, asi 4 000.  

Tieto čísla sú takmer určite podhodnotené, pretože sčítanie Úradu pre služby pre bezdomovcov, ktoré sa vykonáva každý január, sa v roku 2021 neuskutočnilo z dôvodu pandémie.

Schwarzenegger poskytol na projekt iniciatívy Village for Vets 250 000 dolárov, čo je v prepočte približne 220 000 eur. V rámci projektu vzniklo 25 malých domov, v ktorých našli miesto na bývanie viacerí veteráni bez domova. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.