Seattle je mesto, v ktorom je legalizovaná marihuana od roku 2012. Teraz sa rozhodli urobiť ďalšie opatrenia, ktoré by tak pomohli množstvu ďalších ľudí v súvislosti s pestovaním a užívaním marihuany. Tieto plány si stanovil starosta tohto mesta.

Starosta mesta Seattle nedávno oznámil, že mestskí úradníci začínajú pracovať na legislatíve, ktorá by uvoľnila alebo odmietla obvinenia z priestupku s marihuanou.

marihuana fotografia
Foto od Fu-ya

Starosta Durkan napísal v redakcii: „Ľudské životy boli zničené kvôli priestupku s marihuanou. Príliš veľa ľudí v našej obci čelilo obrovským zákonom a pokutám, alebo sa ťažšie dostali k úverom, bytom a dobre platenej práci. “

Vypustenie a odvolanie obvinení v Seattli bude znamenať, že tisíce obyvateľov mesta budú môcť znovu držať a užívať marihuanu, ktorá bola legalizovaná v roku 2012.

Toto rozhodnutie je vítaným nadväzujúcim krokom na nedávne úsilie Kalifornie o zrušenie trestu pre viac ako jeden milión obyvateľov odsúdených za podobné priestupky spojené s držbou a užívaním marihuany.

„Naša činnosť bude mať vplyv na ľudí, ktorí boli odsúdení za trestné činy za konanie, ktoré je v súčasnosti v súlade so zákonom. Ľudia nebudú musieť robiť žiadne ďalšie kroky, napríklad vybavovať si právnika alebo zúčastniť sa súdneho konania, “ povedal starosta Durkan.

„Dúfam, že tieto kroky, ktoré sa podniknú v Seattli, pomôžu položiť základy a podnietiť aj iné mestá, kraje a štáty, aby konali.“

„Riešenie problémov, ktoré boli spôsobené neúspechom vojny proti drogám už dlhé roky v tejto krajine sa neudeje za jednu noc,“ povedal Durkan. „Dnes je však táto činnosť nevyhnutným prvým krokom pri napravení zlého začiatku v minulosti a pri zavádzaní našich progresívnych hodnôt do ďalšej činnosti.“

Zdroj: goodnewsnetwork

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.