nahlad

Zakladateľ známej hernej spoločnosti Epic Games, ktorá ma na konte známe hry ako Unreal,  Gears of War alebo  Infinity Blade,Tim Sweeney , sa rozhodol využiť svoj majetok v prospech ľudstva a prírody.

V Severnej Karolíne odkiaľ pochádza  skúpil takmer 30 kilometrov štvorcových divočiny . Právne tak ošetril aby sa na danej pôde nemohlo stavať ani rúbať bez jeho povolenia.

Oblasť, ktorú Sweeney skúpil je známa pod názvom “ Box Creek Wilderness“ práve táto oblasť bola pred niekoľkými rokmi v ohrození keď  spoločnosť Rutherford Electric Membership Corporation chcela vyrúbať les a vystavať elektrické vedenie.  Už vtedy úspešný Geek neváhal a spoločnosť dal k súdu . Nejedná sa však o prvé kúpenie a zachránenie lesa, ktoré Tim uskutočnil . V Severnej Karolíne vlastní  161 kilometrov štvorcových pôdy .

 

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.