Selena Gomez je jednou z veľmi známych spevačiek a tiež herečiek, ktorú sprevádzajú životom mnohé pády a vzostupy. Vo svojom živote prekonala niekoľko problémov, no aj napriek ním sa jej podarilo zostať silnou. Ako sama hovorí „to, že ste zlomení, neznamená, že musíte zostať zlomení.“ Nuž a práve teraz vám ponúkame niekoľko zaujímavých faktov z jej života.

selena gomez fotografia
Foto od jenniferlinneaphotography

Fakt č. 1: Svoju prvú rolu vo filme si zahrala ako sedemročná v detskom filme s názvom Barney a priatelia.

Fakt č. 2: Selena má aj svoj vlastný parfém vedený pod značkou Selena, ktorý bol uvedený na trh v roku 2012.

Fakt č. 3: V roku 2010 uviedla na trh odevnú kolekciu s názvom „Dream Out Loud“. Tieto šaty boli vyrobené z ekologických materiálov.

Fakt č. 4: Selena sa stala vôbec najmladšou veľvyslankyňou UNICEF. Stala sa ňou v roku 2009, keď mala 17 rokov. Na svoju prvú misiu odcestovala s UNICEF do Ghany.

Fakt č. 5: Selena sa stala prvou osobou, ktorá dosiahla sto miliónov sledovateľov na Instagrame. Každý jej príspevok na sociálnej sieti má hodnotu neuveriteľných 800 000 dolárov.

Fakt č. 6: Aj keď jej bola ponúknutá úloha v High School Musical 3, tak ju odmietla, pretože chcela hrať vážnejšie úlohy.

Fakt č. 7: Selena trpela lupusom, teda chorobu, ktorá okrem iného spôsobuje depresiu a bolesti.

Fakt č. 8: Priateľka Seleny Gomez, Francia Raisa, darovala Selene v roku 2017 obličku, aby jej pomohla vyliečiť sa z lupusu. Aj keď počas operácie došlo k niekoľkým komplikáciám, tak napokon všetko dobre dopadlo.

Fakt č. 9: Obidve hudobné klipy pre pesničky Lose You to Love Me a Look at Her Now boli natočené na telefóne iPhone 11 Pro.

Fakt č. 10: V snahe pripraviť sa na svoju rolu vo filme Monte Carlo čo najlepšie sa Selena naučila hrať pólo a absolvovala dva týždne tréningu, aby sa naučila dva rôzne britské akcenty.

Fakt č. 11: Jej hlasový rozsah je mezzosoprán pokrývajúci 3 oktávy.

Fakt č. 12: Určitú dobu jej robila manažérku vlastná matka. Po niekoľkých rokoch ju však vyhodila, aby mohla robiť nezávislé rozhodnutia.

Fakt č. 13: Jej otec má mexické korene a matka zas talianske.

Fakt č. 14: Najmenej štyri piesne od Justina Biebera sú o Selene. Ide o pesničky s názvami Mark My Words, Bad Day, Nothing Like Us a Where Are U Now.

Fakt č. 15: Jej najlepšou priateľkou je kolegyňa z brandže, taktiež skvelá spevačka Taylor Swift.

Fakt č. 16: Selena Gomez je jednou len zo šiestich umelkýň, ktoré mali až tri pesničky z toho istého albumu na vrchole prestížnych hudobných rebríčkov. Piesne sa volajú Good for You, Hands to Myself a Same Old Love.

Fakt č. 17: Selena Gomez je držiteľkou až siedmich rekordov zapísaných v Guinessovej knihy rekordov, a to napríklad rekord za „Najviac likov na Facebooku“ či „Prvá osoba so 100 miliónmi sledovateľmi na Instagrame“.

Fakt č. 18: Najobľúbenejšou časťou pizze sú pre ňu okraje. Čo sa týka jedla, tak je tiež známe, že miluje jedlo z McDonald’s.

Fakt č. 19: Zaujímavým faktom je, že veľmi často je citróny, pričom ich dokáže zjesť celé.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.