4. marca 2000 – v tento deň sa spoločnosť Sony prvýkrát dostala do domovov v takejto zábavnej podobe. Svoju púť začala v Japonsku, pričom v októbri rovnakého roka sa dostala aj do USA a následný mesiac už bola v Európe. O tejto hernej konzole snívalo nejedno dieťa, dokonca o tom vznikla aj pesnička. Pre mnohých nedosiahnuteľný sen, pre iných zábavka, pri ktorej trávili svoj voľný čas malí i veľkí.

playstation 2 fotografia
Foto od rollenran

Z tejto konzoly bolo predaných viac ako neuveriteľných 157 miliónov kusov. Toto číslo je pritom oveľa vyššie ako v prípade predchodcu (107 miliónov) či Playstation 3 (87 miliónov). Faktom je, že do dnešného dňa ide o najpredávanejšiu hernú konzolu všetkých čias, dokonca aj po celých 20 rokoch. Avšak, Playstation 4 má skvelé nabehnuté k tomu, aby PS2 prekonala. Z tohto zábavného priemyslu sa stal hotový gigant, po ktorom do dnešného dňa baží množstvo ľudí, a to nielen detí. PS2 je konzola, ktorá je zrejme tá najprelomovejšia. Zaujímavý je tiež fakt, že predaný počet hier určených pre PS2 sa pohybuje na úrovni vyššej ako 1,5 miliárd. Medzi najväčšie fenomény patrí hra Grand Theft Auto: San Andreas.

playstation 2 fotografia
Foto od PseudoGil

Skoršie aj neskoršie vydania spoločnosti Sony sú taktiež veľmi populárne, no zatiaľ nie až takto. PS4 je momentálne štvrtou najpredávanejšou konzolou na svete, no zdá sa, že Playstation 2 pomaly ale isto prekoná. Tak všetko najlepšie PS2!

 

 

Zdroj: unilad.com

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.