Hľadáte neobyčajný sukulent, ktorým by ste doplnili svoju zbierku? Senecio peregrinus – zapamätajte si tento názov, ide totižto o rastlinu, ktorá je úplne iná ako tie, čo ste videli doteraz. Táto izbová rastlina, v angličtine známa aj ako “string of dolphins,” má oblé zelenomodré listy, ktoré vyzerajú ako skákajúce delfíny. S rastúcou veľkosťou vytvárajú kaskády, ktoré krásne doplnia váš domov.

Ak chcete objavovať podobne špeciálne druhy sukulentov, odporúčame japonskú komunitu na Twitteri. Tam sme sa dozvedeli aj o rastline Monilaria obconica – sukulent, ktorý vyzerá, akoby na ňom rástli malé zajačie ušká. Trochu sme sa prehrabali spomínaným účtom, snažiac sa nájsť ešte niečo zaujímavé a vyplatilo sa. Používateľ @kao77neko zdieľal fotografiu neuveriteľnej rastliny, ktorej listy vyzerajú ako malé skákajúce delfíny. V komentároch sa písalo, že ide o sukulent s názvom Senecio peregrinus.

Senecio peregrinus je sukulent známy pre svoje listy v tvare delfínov

Po uverejnení tejto fotografie používateľa začali bombardovať otázkami – preto sa rozhodol uverejniť zopár detailnejších záberov. V popise uviedol, že listy naozaj vyzerajú z každej strany ako skákajúce delfíny. Tento visiaci sukulent by vyzeral skvele vo visiacom kvetináči alebo vertikálnej záhradke.

Ak nad touto rastlinou premýšľate, mali by ste vedieť, že potrebuje dostatok svetla a ako ostatné sukulenty, ak ho prelejete, umrie. Polievajte ho, kým nie je zem celá mokrá a počkajte, až poriadne vyschne. Najviac sa mu darí počas neskorej jari, kedy kvitne bieloružovými kvetmi, ktoré voňajú po škorici.

Zdroj

Foto: AwesomeInventions

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.