Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako by vyzerali skutoční ľudia oblečení v šatách, ktoré majú oblečené Disneyho a iné postavičky z filmov? Britské dvojčatá Danielle a Nicole sa rozhodli s tým niečo urobiť. Tieto a mnohé ďalšie otázky boli zodpovedané na ich Instagramovom účte, kde zverejňujú svoje obrázky, na ktorých majú oblečené vintage oblečenie.

View this post on Instagram

🌞

A post shared by Danielle & Nicole (@bettyberry) on

Danielle a Nicole sú dvojčatá žijúce vo Veľkej Británii. Keď boli veľmi mladé, radi sa bavili skúšaním oblečenia a skúšaním nových štýlov. Chvíľu dokonca pracovali v módnom priemysle. Ich láska k dizajnu a kreativita spolu s ich ekologickým uvedomením ich však viedli k tomu, aby založili svoju vlastnú značku vintage oblečenia a nazvali ju Betty Berry. Chceli tým prispieť k zníženiu nepriaznivej ekologickej stopy. Názov značky je inšpirovaný menami ich babičiek, Betty a Berenice. Obe totiž ovplyvnili štýl dievčat.

Cieľom dvojičiek je ponúknuť alternatívu k rýchlej móde, ktorá je veľmi nešetrná k životnému prostrediu. Preto si starostlivo vyberajú odevy a premieňajú ich na jedinečné kúsky. Navrhujú však aj svoje vlastné odevy, pričom všetky sú vyrobené ručne a z tkanín s nízkou uhlíkovou stopou. A či sú šikovné? Nuž, nasledujúce fotografie hovoria za všetko.

Anna a Elsa z Ľadového kráľovstva:

Recess gang:

Kráska a zviera:

Móda 90. rokov:

Takto by mohli vyzerať dnes postavy z Neporaziteľných sestier:

Neverland:

Postavy z obrazu American Gothic od umelca menom Grant Wood:

Andy Warhol:

Ľadové kráľovstvo 2:

Macko Pú:

Zaujímavý štýl:

Prechádzka v lese v týchto nohaviciach a topánkach by bola veru pohodlnejšia:

Originálny štýl:

Znázornenie rozprávkových postáv im skrátka ide:

Denník Bridget Jonesovej:

Priatelia a priateľky: