Podľa uniknutej správy Organizácie spojených národov (OSN) ukradli hackeri zo Severnej Kórei až 250 miliónov eur a peniaze použili na financovanie jadrových a balistických raketových programov krajiny, čím porušili medzinárodné právo. Podrobnosti z tohto dokumentu sa podarilo získať CNN.

Foto od Pixabay

Samotný dokument údajne obviňuje aj Kim Čong-una z vykonávania operácii proti finančným inštitúciám a spoločnostiam na výmenu virtuálnych mien s cieľom nákupu zbraní a udržania nadbytku ekonomiky krajiny. Nemenovaný anonym z OSN tvrdí, že hackeri od roku 2019 do roku 2020 ukradli virtuálne aktíva v hodnote niečo vyše 250 miliónov eur.

Severná Kórea udržiava jadrové zariadenia a zmodernizovala svoju infraštruktúru balistických rakiet. Táto krajina je známa tým, že sa aktívne venuje výrobe jadrových zbraní. Na vojenských prehliadkach previedla nové systémy medzikontinentálnych balistických rakiet krátkeho, stredného a ponorkového dosahu. Okrem iného krajina oznámila prípravu na testovanie a výrobu nových hlavíc balistických rakiet a vývoj taktických zbraní. 

Foto od Wikimedia

Bezpečnostná rada teraz uvažuje o uvalení sankcií na 4 severokórejských mužov vo vysokých pozíciách. Už v roku 2006 uvalili na Severnú Kóreu sankcie, pretože vtedy krajina testovala jadrové zbrane. Týmito sankciami sa hlavne snažia docieliť to, aby sa obmedzil vývoz a dovoz a vyvinúť tlak na krajinu, aby tá skrátka zastavila svoje jadrové programy. Doposiaľ sa to však minulo účinku.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.