Bývala lekárka nechala svoje povolanie a vybrala sa inou cestou. Ulahodilo jej umenie a na piesočnatej pláži sa rozhodla vytvoriť 46-metrového surfistu za pomoci bežných záhradných hrablí. Toto dielo však bolo k videniu len dovtedy, kým ho nezmyl príliv. Tí, ktorí ho stihli, boli veľmi radi, pretože pohľad to bol mimoriadne zaujímavý.

Aby sme ale boli spravodliví, tak len táto jedna žena toto dielo nevytvorila. Prizvala si na pomoc šikovných dobrovoľníkov, aby jej pomohli vytvoriť pútavú postavu na anglickom pobreží Beadnell Bay v Northumberlande. 55-ročná žena, ktorá len minulý rok zanechala svoju prácu, sa rozhodla vydať sa cestou umenia. „Táto oblasť ponúka po celý rok veľa vodných športov a existuje tu niekoľko surférskych škôl. Vždy ma udivuje, ako sú títo ľudia vytrvalí. Skrátka idú von aj v zime a užívajú si tie najväčšie vlny. Myslela som si preto, že by bolo pekné urobiť niečo, čím by som vzdala hold vodným športom,“ povedala Eason.

Následne sa vyjadrila aj k samotnému surfovaniu. „Surfovanie je niečo, čo sa mi páči, pretože je nedeštruktívne pre životné prostredie a rada propagujem aktivitu, ktorá je ešte k tomu aj ekologická.“ Eason zabezpečila dokonalosť obrazu pomocou vzdušnej sondy, za pomoci ktorej taktiež kontrolovala celý priebeh tvorby. Vytvorenie niečoho takého nebolo jednoduché aj z pohľadu toho, že poveternostné podmienky a celkovo počasie nedokáže človek ovplyvniť. Pozorne tak sledovala predpoveď a svoju činnosť naplánovala na ten najvhodnejší deň. Dobrou správou je, že aj napriek tomu, že obraz v piesku už neexistuje, tak aspoň stihli urobiť jeho fotografie.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.