Šikovná maliarka maľuje páry, ktoré prežívajú svoj veľký deň a tým dňom je svadba. Sama sa priznala, že počas tak krásnych momentov sa neubráni slzám. 42-ročná Julia Dordoni maľuje na okolo 25 svadbách ročne a za sentimentálne obrázky si účtuje od 1 300 do 1 700 dolárov. 

S touto záľubou začala ešte v roku 2011, kedy sa venovala plážovým svadbám na Hawaii, kde vtedy žila. Neskôr pridala aj svadby v zasnežených horách v Coloráde. Práca to ale nie je jednoduchá, pretože každý obraz si vyžaduje niekoľko hodín práce. „Cítim poctu, že mi manželia a manželky dôverujú a nechajú ma zachytiť tento osobitný čas v ich živote. Číra krása lásky a ich pohľad, keď kráčajú uličkou, je na nezaplatenie. Každú svadbu si poplačem,“ povedala šikovná umelkyňa.

Tvrdí, že maľuje veľmi detailne a dôraz na obraze dáva najmä na ženícha a nevestu. K tomuto hobby sa dostala tak, že jedného dňa maľovala krajinku na Hawaii v oblasti, kde práve prebiehala svadba. Tam sa rozhodla nevestu a ženícha včleniť do obrazu a okamžite sa jej to zapáčilo. Z jej diela boli takí ohromení až napokon sa jej obraz dostal k vysoko postavenému funkcionárovi istej spoločnosti. Napokon sa umelkyňa presťahovala na Hawaii, kde sa jej ponuky maľovať len tak hrnuli. V roku 2014 sa však vrátila späť do Colorada.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.