Olga Ziemska je sochárka, ktorá pomocou rôznych prírodných predmetov vytvára krásne sochy a umelecké inštalácie. V jednom zo svojich prebiehajúcich projektov s názvom „Stillness in Motion: The Matka Series“ vytvára šikovná umelkyňa sochy žien pomocou konárov zo stromov a výsledok je absolútne dychberúci.

Umelkyňa hovorí, že myšlienka vytvárať niečo takéto jej napadla cestou do Poľska ešte v roku 2003. Prvú sochu vytvorila počas pobytu v Centre poľského sochárstva v Oronsku. Potom ako videla, že jej práca rezonovala medzi ľuďmi, sa začala tejto záľube venovať naplno. Olgu v súčasnosti zaujíma najmä to, ako prírodné prostredie a prírodné materiály použité na výrobu každej z jej sôch ovplyvnia vzhľad a tón každého dielu.

V priebehu rokov Olga už vytvárala sochy po celom svete, napríklad v Rumunsku či Kórei a vždy sa snaží používať materiály pochádzajúce z danej krajiny.Myslím si, že prírodné prostredie a materiály danej krajiny alebo oblasti sa odrazia v práci a môžu vrhnúť svetlo na to, ako nás ovplyvňuje prírodné prostredie a pomáha nám pri vytváraní vlastnej kultúry a identity. Môže to skrátka ukazovať to, aké je naše prostredie a robí nás tým, kým sme,“ povedala umelkyňa.

Viac o jej tvorbe ale povedia samotné fotografie jej práce.

Zdroj

Foto: Instagram

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.