Odkedy vyšli Čeľuste od Stevena Spielberga, mnoho ľudí začalo pozerať na žraloky ako na jedne z mála zvierat, ktoré sú zákerné a krvilačné beštie. To však nie je pravda. Len sa na ne pozrite, sú jedinečné už len tým, že z nich vyžaruje strach a suverénnosť, pretože sú samé sebou.

Žraloky v skutočnosti nie sú presne také, ako boli opísané v spomínanom filme. Nedávno sa konala zaujímavá akcia s týmito tvormi a bol zaznamenaný jeden veľký žralok, ktorý vyskočil z vody do výšky viac ako 4,5 metrov. Išlo o žraloka modrého, ktorý je najväčším druhom na svete. A veru, že to nebol obyčajný skok. Podľa Sharks World vyskočí priemerný žralok do výšky 2,5–3 metrov nad hladinu vody. Aj z tohto dôvodu bolo toto jeho „predstavenie“ rekordné. Všetko sa to udialo vo False Bay v Južnej Afrike v rámci týždňa žralokov.

Udalosti sa zúčastnil aj Chris Fallows, veľký odborník na žraloka modrého. Súčasťou tohto celého bola súťaž zvaná Air Jaws: Ultimate Breach, v ktorej rôzni odborníci súťažia o to, aby zachytili tie najlepšie snímky týchto tvorov vo vzduchu. A práve tomuto chlapíkovi sa podarili tie najlepšie zábery. Spolu so svojim tímom hliadkovali vo vode s mäsitými návnadami priviazanými k ich lodi. Po niekoľkých pokusoch Chris konečne našiel žraloka, ktorého hľadal. Teraz sa hovorí, že tento konkrétny skok je vôbec historicky najvyšší.
Foto: Boredpanda
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.