S cieľom upozorniť ľudí na celosvetové znečistenie, začal portugalský pouličný umelec Artur Bordalo, ktorého účet na Instagrame už získal viac ako 200 000 sledovateľov, vytvárať diela z toho, čo našiel v koši alebo vyhodené inde. Autor priznáva, že patrí ku generácii, ktorá je konzumná a chamtivá, čo vedie k produkcii veľkého množstva odpadu. Vytvára sochy pod heslom „kôš jedného človeka je pokladom iného človeka“ a robí ich z predmetov, ktoré môžu uškodiť zvieratám, ktoré zobrazuje.

Jeho diela sú úžasné, veď presvedčte sa o tom sami:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.