Filmár a fotograf divočiny v jednom – Shaaz Jung, vyrastal v úcte k mocnej džungli a vždy bol fascinovaný čiernymi pantermi. Vášeň prerástla doslova v posadnutosť a mužovým cieľom bolo odfotografovať viac týchto „temných“ tvorov.

Shaaz preto strávil posledných pár rokov skúmaním Kabinského lesa v indickom Karnatake a vrátil sa zrejme s tými najkrajšími zábermi čierneho pantera, aké ste kedy videli. „V tomto lese som strávil viac ako 2 roky, a to od decembra 2017 do januára 2020. Toto povolenie na filmovanie umožnilo mne a celému tímu, aby sme pre National Geographic vytvoril dokument o čiernom panterovi,“ povedal Shaaz.

Chlapík zároveň povedal, že pokus odhaliť tajomstvá tohto tajomného čierneho pantera bol jedným z najnáročnejších projektov, na ktorých kedy pracoval. „Tento čierny panter je v skutočnosti leopard s množstvom melanínu. Avšak, na rozdiel od iných šeliem žije v kabínskom lese len jeden čierny panter,“ vysvetlil Jung.

A my musíme povedať, že sa tento projekt naozaj podaril! Veď pozrite si fotografie:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.