Každý jeden z nás dokáže neuveriteľné veci, keď si to zaumieni. Nasledujúce fotografie a ich silné príbehy sú dôkazom toho, že ľudský duch je silnejší ako si myslíme.

1. Ruky olympijského veslára

Britský veslár Alex Gregory, dvojnásobný zlatý medailista z Olympijských hier, pridal túto fotografiu na svoj Twitter. Chcel ukázať, ako vyzerajú jeho ruky po niekoľkých hodinách vo veslárskych rukaviciach.

2. Zvládanie extrémnych teplôt

Wim Hof, známy aj ako ľadový muž, je Holanďan, ktorý je zároveň držiteľom viac než 20 svetových rekordov (jeden z ich je z najdlhšieho pobytu v ľadovej vode). Prišiel s niekoľkými technikami, ktoré vám pomôžu zvládať prežitie v extrémne studených podmienkach, vrátane jeho dýchacej metódy.

3. Kráľ vysokého lana

Nik Wallenda sa stal prvým človekom, ktorý prešiel naprieč Grand Canyonom po lane. V rodine túto aktivitu obľubujú – jeho prastarý otec prešiel 365 metrov dlhú trasu cez ponad vodopády Tallulah a jeho matka to dokonca vykonávala aj počas tehotenstva. V roku 2011 sa mu podarilo takýmto spôsobom prejsť San Juan (miesto, ktoré pripravilo o život jeho prastarého otca). V roku 2012 sa stal prvým človekom, ktorý prešiel naprieč Niagarskými vodopádmi. Tým si splnil sen a ostatným ukázal, že nič nie je nemožné.

4. Vyše 9 hodín v planku, len aby pomohol charite

George Hood, bývalý námorný dôstojník, nedávno zlomil ďalší “plankový” rekord: vydržal v tejto pozícii 9 hodín a 20 minút, čím sa mu podarilo prekonať svoj posledný rekord 9 hodín a 11 minút.

5. Stále ruka v ruke

Ma Li a Zhai Xiaowei sú čínski tanečníci, ktorí so svojou šou “Ruka v ruke” (Hand in hand) vystupujú po celom svete. Zhai prišla o ruku počas nehody, zatiaľ čo jej partner, Ma, tancuje bez nohy. Vystúpili už v 20 rôznych krajinách a každé jedno vystúpenie ich robí silnejšími.

6. Na skale a úplne sám

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alex Honnold (@alexhonnold)

Na fotografii je americký horolezec, Alex Honnold, ktorý sám lezie po skale El Capitan v Yosemitskom národnom parku. Ako prvý zdolal túto skalu úplne sám (za 3 hodiny a 56 minút).

7. Na vrchol Mt. Evans v Colorade mu zostáva posledných 3,2 km

8. Kúsky na bradlách v podaní najstaršej gymnastky na svete

Táto 91 ročná nemecká gymnastka, najstaršia na svete, stále predvádza kúsky na bradlách. S gymnastikou začala, keď mala 9 rokov, potom skúsila hádzanú a neskôr, vo veku 56 rokov, sa opäť vrátila ku gymnastike. Povedala, že skončí až keď umrie.

9. Najsilnejšie dieťa na svete

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Giuliano Stroe (@giulianostr0e)

 

Rumunský chlapec, Giuliano Stroe, začal posilňovať vo svojich 2 rokoch. Keď mal len 4 roky, vytvoril nový svetový rekord v chôdzi po rukách na 10 metrov so záťažou. Neprestal a každý rok zlomí nejaký svetový rekord.

10. Prvý človek, ktorý zdolal Everest s oboma amputovanými nohami

Mark Inglis prišiel ako 23 ročný o obe nohy, keď zostal zakliesnený v ľadovej jaskyni na Novom Zélande. To ho neodradilo od jeho najväčšieho sna a v roku 2006 sa mu podarilo ako prvému zdolať Everest s oboma amputovanými nohami. Medzi týmito dvoma udalosťami sa stal vedcom, vinárom, paralympijským atlétom a motivačným rečníkom.

11. Gitarista bez rúk

José Antonio Meléndez Rodriguez sa narodil bez rúk, to ho však neodradilo od hrania na gitare. Naučil sa hrať nohami. 15. septembra 1987 hral pre pápeža Jána Pavla II a to mu úplne zmenilo život. V roku 1989 vydal svoj prvý album a stal sa svetoznámym spevákom, hudobníkom a skladateľom.

12. Nohy cyklistu

Pawel Poljanski, poľský závodný cyklista, pridal túto fotografiu na svoj Instagram, aby ukázal, ako vyzerali jeho nohy po 165 km dlhom úseku na Tour de France.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.