Všetci poznáme toho človeka, ktorý odmieta uznať vianočné obdobie, kým nie je tesne pred štedrým dňom, ale odborníci tvrdia, že skoršie zdobenie stromčeka má pre vás množstvo výhod. Je polovica novembra, v televízii už vidieť vianočné reklamy a vo vzduchu cítiť Vianoce, tak prečo si to doma nezútulniť priestory nejakými tými ozdobami?

Foto od Pixabay

Psychologička Deborah Serani vysvetlila, že ozdobovanie domu a vianočného stromčeka môže v skutočnosti „zobudiť“ hormóny, vďaka čomu sa budete cítiť šťastnejší. V rozhovore Deborah povedala, že zdobenie môže vyvolať neurologický posun, ktorý vám prinesie šťastie. „Myslím si, že čokoľvek, čo nás vytrhne z nášho bežného stereotypu, bežného dňa, mobilizuje naše zmysly a tie potom zmerajú, či je to príjemné alebo nie. Pri vianočnom zdobení sa vyplavuje hormón dopamín, ktorý zabezpečuje dobrú náladu,“ dodala.

Foto od Pixabay

Či už je to blikanie svetiel, vôňa borovice alebo pohľad na lesklé pozlátko, Vianoce majú svoju zvláštnu moc. Psychologička to opísala ako magický čas, ktorý pre mnohých ľudí predstavuje akýsi signál nevinnosti a radosti, čo vysvetľuje prečo často tak veľmi túžime začať s oslavami. A teraz, keď odborníci tvrdia, že skoršie prípravy na Vianoce vás naozaj robia šťastnými, tak už nie je dôvod, prečo si nezačať púšťať nejaké vianočné piesne alebo začať zdobiť dom.

 

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.