Škótsko dosiahlo minulý rok veľký míľnik. Dokázali využiť takmer 100% energie z obnoviteľných zdrojov. Konkrétne dokázali v krajine vyrobiť až 97,4% takzvanej čistej energie. Oproti roku 2019 sa zlepšili o viac ako 7%.

Foto od Pixabay

Tento cieľ si stanovili ešte v roku 2011, kedy dokázali generovať obnoviteľné zdroje len 37% národného dopytu po elektrickej energii. Podľa Scottish Renewables dokázali vygenerovať dostatok energie pre ekvivalent 7 miliónov domácností.

Claire Mack, generálna riaditeľka spoločnosti povedala: „Škótske projekty v oblasti obnoviteľnej energie každoročne vytláčajú produkciu desiatok ton uhlíka a prinášajú krajine obrovské sociálno-ekonomické výhody. Priemysel a vláda musia však aj naďalej pracovať na plnení výziev“.

Väčšina škótskej výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov pritom pochádza najmä z veternej energie.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.