Škótsko sa rozhodlo pre zaujímavý krok. Chcú podporiť všetky dievčatá a ženy, ktoré ešte chodia do školy. Možno sa to bude mužskému pohlaviu krivdiť, no tentoraz sa rozhodli pomôcť iba jemnejšiemu pohlaviu. A keď sa tak zamyslíme, pravdou je, že ženy majú na hygienické potreby o dosť väčšie výdavky v porovnaní s mužmi.

feminine products fotografia
Foto od jennalex

Škótsko sa práve v týchto dňoch stane prvou krajinou na svete, ktorá bude poskytovať všetkým svojim študentkám bezplatné hygienické potreby. Táto iniciatíva vo výške 6,6 milióna dolárov prinesie prospech zhruba 400 000 študentkám zo všetkých škôl v krajine.

Nedávne prieskumy ukázali, že jedna zo štyroch opýtaných respondentiek má problém s prístupom k týmto výrobkom. A to samozrejme, že najmä kvôli financiám. Touto cestou sa im podarí zabezpečiť, aby škótske študentky mali ľahší prístup k hygienickým potrebám a aby ich to nemuselo finančne zaťažovať.

“V krajine tak bohatej akou je Škótsko, je absolútne neprijateľné, že by mal niekto bojovať o to, aby si mohol nakúpiť základné hygienické výrobky,” povedal tajomník komunity Aileen Campbell. “Som hrdý, že práve táto krajina postúpila takúto akciu v boji proti chudobe a vítam podporu miestnych orgánov, vysokých škôl a univerzít pri realizácii iniciatívy. Naša investícia vo výške 5,2 milióna eur znamená, že tieto základné produkty budú k dispozícii tým, ktorí ich potrebujú, čo uľahčí študentom úplne sa zamerať len na štúdium,” dodal.

Zdroj

, Škótsko sa rozhodlo pomôcť všetkým svojim študentkám zaujímavým spôsobom
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.