Poznáte to, mnohí si v lete hľadajú voľný prístup k vode, tzn. aby nemuseli kupovať drahé vstupné a mali svoj pokoj v peknom prostredí. Navyše, voda vo väčšine z týchto jazier je čistá. Avšak, každé zo spomínaných miest je hodné vašej návštevy aj v jesenných dňoch. Okrem kúpania si tam nájdete rôzne iné zaujímavé aktivity. Ak chcete vedieť aké, neprestávajte čítať.

Beňatina

Tento lom je krásny východoslovenský skvost. Nájdete ho v Košickom kraji v okrese Sobrance, presnejšie medzi dedinami Beňatina a Inovce. Toto jazierko vzniklo v bývalom kameňolome, kde dokonca našli skamenelinu 5 metrov dlhej ryby. Na tamojších 10 m vysokých útesoch uvidíte zvláštne sfarbený vápenec. V istej časti je červenohnedý a určite ho neprehliadnete, pripomína totiž tvar veľryby. Okolité prostredie je veľmi pokojné. V lete sa tam môžete kúpať. Alebo si tam vyrazte za turistikou, či strávte deň so špekačkami pri ohni.

Autor: zaujimavysvet

Izra

Ďalšie jazierko, ktoré nájdete na východnom Slovensku v Slanských vrchoch. Toto miesto má jedinečnú atmosféru. Vedie k nemu niekoľko kilometrov dlhá cesta cez les, no na celej trase je asfalt vo výbornom stave. Čiže o zážitok budete mať postarané, keďže už aj po ceste k Izre si užijete jedinečnú prírodu. Môžete sa napr. zastaviť pri niektorom altánku a vychutnať si prostredie. Izru obľubuje množstvo peších turistov i cykloturistov. Samotné rekreačné stredisko nie je v najlepšom stave, no to vám vadiť až tak nebude. V lete si tam zapožičiate aj malé plavidlá. Ak by ste tam chceli zavítať teraz, prejdite sa po okolí alebo si rovno objednajte chatu.

Autor: zaujimavysvet

Lom Rudník

V Košickom kraji pri obci Rudník – neďaleko Moldavy nad Bodvou, nájdete lom s rovnakým názvom. Tento lom nie je vôbec veľký, no jeho voda je veľmi pekne sfarbená. Nachádza sa tak trochu v zvláštnom prostredí, pretože v jeho okolí je spustená ťažba a v tesnej blízkosti nenájdete lesy, ale stopy po ťažbe. Na vlastnú zodpovednosť sa tam ľudia v lete aj kúpu.

Autor: zaujimavysvet

Jazero Rudabánya

Tentoraz zájdeme do Maďarska, avšak neďaleko hraníc, do obci Rudabánya. Ak budete mať tadiaľ cestu, určite tam zájdite pozrieť. Je to také pekné miesto, že sa to oplatí vidieť. Na svoje si tam určite prídu okrem vášnivých plavcov aj milovníci prírody. Prejdite sa po okolí a pokochajte sa okolitou prírodou.

Autor: zaujimavysvet

Lom v Skrabskom

Na samom okraji zemplínskej obce Skrabské sa nachádza tento opustený a vodou zaplavený lom, v ktorom sa v minulosti konala ťažba. Toto miesto je teraz veľmi obľúbené a okolití obyvatelia tam chodia veľmi radi. Vyznačuje sa nádhernou tyrkysovou vodou, čo v spojitosti s okolitou prírodou vytvára romantickú scenériu. Voda je čistá a v lete sa tam takisto môžete okúpať. No zájdite tam hocikedy, určite nebudete ľutovať.

Autor: zaujimavysvet
Zdroj: Zaujímavý svet
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.