Švédska popová skupina ABBA sa rozpadla v roku 1982 a po 40 rokoch sa vracia opäť na hudobnú scénu s albumom Voyage. To však nie je všetko. Legendárna skupina pripravuje pre svojich fanúšikov digitálny koncert. 

Po rokoch špekulácií ohlásila skupina ABBA v septembri tohto roku, že sa opäť zišli. Nový album Voyage vydali o polnoci zo štvrtka na piatok v rôznych časových zónach. Na spomínanom albume sa nachádza 10 piesní. 

Na digitálnom koncerte, ktorý sa uskutoční budúci rok v máji, plánuje skupina ABBA predstaviť digitálnych avatarov, takzvaných ABBAtars. Budú to hologramy, ktoré zobrazia členov skupiny tak, ako vyzerali v roku 1979. Na tomto niekoľkoročnom projekte spolupracovala skupina so spoločnosťou režiséra Hviezdnych vojen Georgea Lucasa, ktorá vyrába špeciálne efekty. 

Voyage je deviatym štúdiovým albumom skupiny. Členovia skupiny, Björn a Benny, potvrdili, že tento album je skutočne posledný.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.