Je to najväčší taliansky ostrov a už len tento fakt vám zaručuje, že možnosti na skvelé zážitky tam budete mať viac než dosť. Ak tam ale chcete zavítať, s letenkami dlho neváhajte.

sicilia fotografia
Foto od Tama66

Zaobstarajte si spiatočné letenky z Viedne do Catanie len za cenu 20€! Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zaobstarať za 30€/rok pre dvoch.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 21.3. – 28.3.2019. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi maximálne do 55x40x23 cm.

Prečo Sicília?

– Pretože Palermo je jedinečné hlavné mesto Sicílie, kde uvidíte niekoľko skvostov ako Palermskú katedrálu, horu Monte Pellegrino a iné.

– Celý juhovýchod, kde leží aj letiskové mesto Catania je nemenej kráse. V tomto regióne si budete vychutnávať krásne pláže, mestá a kostoly postavené v Baroku a iné.

– Nevynechajte ani Valle dei Templi – údolie kráľov, ktoré je zapísané v zozname UNESCO.

Palermo:

sicilia fotografia
Foto od santiagolopezpastor

– Na Sicílii nájdete pamiatky po starovekom Grécku, ale svoje stopy tam zanechali aj Africké kmene a Kartágo.

– Keď sa na Sicíliu dostanete, budete mať problém, pretože je dosť možné, že nebudete vedieť kam skôr zavítať. Je to krásny ostrov plný prekvapení.

sicilia fotografia
Foto od hbieser

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Sicílie:

V prípade, že sa na tento ostrov chystáte, určite sa vám môže zísť náš sprievodca, kde nájdete veľmi užitočné tipy a rady ako: kde zavítať, aké miesta vidieť alebo rady ohľadom ubytovania. Toto a ešte viac zaujímavosti nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.