Je to už takmer 200 rokov od doby, kedy sa v oblasti Galapágov naposledy objavili leguány. Avšak, vďaka intenzívnemu projektu obnovy parku sa tieto zvieratá opäť na toto miesto vrátili. Pôvabné leguány z parku na ostrove Santiago vymizli kvôli predátorom ako sú diviaky, potkany a psy, ktoré požierali ich vajíčka.

Foto od youtube

Vďaka starostlivým ochranným opatreniam sa však ekológom podarilo v týchto dňoch úspešne presunúť 1436 leguánov z iného regiónu na ostrov Santiago. „Prítomnosť leguánov žijúcich na ostrove Santiago Island bola naposledy zaznamenaná v roku 1835 počas návštevy Charlesa Darwina,“ uviedla stránka národného parku Galapág. „Takmer o dve storočia neskôr ekosystém opäť prinavráti tento druh naspäť do tohto prostredia.“

Tieto bylinožravce sú známe tým, že sú obrovským prínosom pre celú prírodu a ekosystém. Odjakživa udržiavali vegetáciu pod kontrolou a rozptyľovali semená po celom okolí. Ich prínos bol a aj bude veľmi cenný. Orgány v tejto oblasti budú aj naďalej sledovať, ako sa týmto zvieratám na ostrove bude dariť.

Riaditeľ národného parku v Galapágoch, Jorge Carrión, ocenil tento veľký ekologický úspech na Twitteri a vyjadril sa, že sú to „skvelé správy pre Galápagy, Ekvádor a aj celý svet.“

Iguanas terrestres ayudarán a la restauración ecológica de la isla SantiagoLa Dirección del Parque Nacional…

Zveřejnil(a) Parque Nacional Galápagos dne Pondělí 7. ledna 2019

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.