Toto je Helen, slepá samica bizóna, ktorá strávila roky na Oregonskej farme Sanctuary bez akéhokoľvek zvieracieho kamaráta. Bola nervózna, podozrievavá a zdanlivo odhodlaná žiť po zvyšok svojho života v smútku a sama. Ale potom prišiel Oliver. Mladé teľa bolo od svojho narodenia zvedavé a čoskoro sa mu podarilo prelomiť bariéry, ktoré okolo seba Helen vybudovala. Začali si dôverovať a stali sa veľmi dobrými priateľmi.

Teraz je už tento pár neoddeliteľný. Zdá sa, že Helen si ako keby „adoptovala“ Olivera a Oliverova kožušina dokonca pomaly začala meniť farby na jej obraz. „V skutočnosti sa zmenil na byvolie mláďa,“ uviedla vo vyhlásení pracovníčka z Lighthouse Sanctuary’s, Gwen Jakubisin. „Zmena v jej správaní je neuveriteľná, jej radosť je hmatateľná,“ dodala. Podľa nej je naozaj úžasné ako si navzájom pomáhajú, pretože Helen nikdy predtým nemala príležitosť vyjadriť svoj materinský inštinkt.

Silné priateľstvo dodalo Helen sebadôveru ísť a spriateliť sa s ostatnými zvieratami na mieste, kde momentálne žije. Samotní „útulok“ je určený na záchranu, starostlivosť a tiež rehabilitáciu týraných a zanedbávaných hospodárskych zvierat. Podľa ich webových stránok je tu umiestnených viac ako 200 zvierat vrátane ošípaných, kráv, koní, kurčiat, oviec a kôz.
Ich poslaním je pomôcť ukázať realitu živočíšneho poľnohospodárstva a taktiež ukázať cestu k súcitnejšiemu svetu.

„V Sanctuary Lighthouse Farm Sanctuary veríme, že každý zvierací jedinec má právo na slobodu. Sloboda bez bolesti, strachu a bez útlaku. Sľubujeme im spoločnosť, lásku a starostlivosť. V našom zariadení je 250 zvierat, ktoré zažili aké to je, keď sa o nich starajú bezohľadní ľudia. Naším cieľom je taktiež podeliť sa o príbehy s komunitou a dosiahnuť pozitívnu zmenu v spôsobe, akým sú tieto zvieratá vnímané spoločnosťou,“ píše táto organizácia. Myslia si, že podporovaním krásnych, zmysluplných väzieb medzi ľuďmi a zvieratami dokážu meniť budúcnosť. „Ľudia, ktorí navštevujú našu svätyňu a dobrovoľne sa v nej nachádzajú, často komentujú jedinečný pocit mieru, ktorý pri ich pobyte cítia.“

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.