Chceli by ste vymeniť šedú oblohu a nízke teploty za slniečko a teplo? Je to skvelý spôsob, ako doplniť vitamín D, ktorý nám všetkým v zime tak chýba. Čiapky, rukavice a šály nechajte doma, zbaľte si plavky a hor sa do jedného z týchto 7 európskych miest.

1. Valletta, Malta

Ak sa obzeráte po teplejších miestach, Malta by na vašom zozname nemala chýbať. Priemerná teplota v zime dosahuje 13ºC a slnko svieti zhruba 7 hodín denne. Počasie nie je jediný dôvod, prečo navštíviť práve Vallettu. Vo februári sa koná karneval s množstvom farebných kostýmov, masiek a zábavou po celú noc.

2. Pafos, Cyprus

Zatiaľ čo vo väčšine európskych miest v zime mrzne, Cyprus je jednou z teplejších krajín. V januári dosahuje teplota aj 19ºC a slnko svieti 6 hodín denne. Cyprus má bohatú históriu, takže okrem pekného počasia si užijete aj pamiatky a nádherné výhľady.

3. Madeira, Portugalsko

Ak máte na dovolenku čas viac ako dva dni, určite by ste mali pouvažovať nad Madeirou. V januári a februári sa teploty šplhajú na 19,7ºC, a to sú tie najchladnejšie mesiace. V takomto počasí sa môžete pokojne vyzliecť do plaviek a chytať farbu. Slnko tu svieti krásnych 6 hodín denne, takže okrem opaľovania sa môžete vybrať poznávať portugalskú prírodu.

4. Atény, Grécko

Napriek tomu, že hovoríme o zime, v Aténach sa slnko zdržiava dlho, čo spôsobuje, že aj teploty sú vyššie. Nie je to síce ako v lete, no je to omnoho príjemnejšie. Ďalším plusom je cena za hotely, ktorá je niekoľkokrát nižšia než počas hlavnej sezóny. Okrem iného je dôležité spomenúť, že mesto nebude preplnené turistami a vy si môžete užiť všetky pamiatky a výhľady bez nervov. Okrem Atén je výbornou destináciou aj Kréta.

5. Gran Canaria a Tenerife, Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy patria nielen v zime k najlepším dovolenkovým destináciám. Ak premýšľate, ktorý ostrov navštíviť, v januári je najteplejšie na Tenerife, v novembri, decembri, februári a marci je najteplejšie na Gran Canarii. Málo dažďa, množstvo slnka a priemerná teplota 20ºC vám umožní si užiť more, turistiku a mnoho iného.

6. Barcelona, Španielsko

S priemernou dennou teplotou 14ºC a so slnkom 7 hodín denne patrí Barcelona k najlepším teplým destináciám v zime. V Barcelone je 4,5 km pláží, preto je skvelým miestom pre tých, ktorí si chcú užiť pobyt v centre a na pláži zároveň.

7. Sicília, Taliansko

Sicília je jedno z najteplejších miest v Taliansku a počas celého roka má skvelé počasie. V zime len málokedy klesne teplota pod 20ºC a v decembri svieti slnko až 9 hodín denne! Treba však myslieť na to, že je to dovolenka mimo hlavnej sezóny, preto nebudú otvorené všetky atrakcie. Skôr než si kúpite dovolenku, overte si situáciu na internete.

Zdroj

Foto: BigSevenTravel

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.