Slovenská lekárska komora zároveň žiada, aby sa uvoľnili protipandemické opatrenia pre zodpovedných občanov, ktorí sa zaočkovať nechali.

zdroj: Slovenska komora lekárov/FB

Slovenská komora lekárov (SLK) odporúča viac využívať negatívnu finančnú stimuláciu, teda spoluúčasť ľudí neočkovaných proti ochoreniu COVID-19 na liečbe. Uviedli to zástupcovia komory na stredajšej tlačovej konferencii k téme riešenia súčasnej epidemickej situácie. Komora zároveň žiada, aby sa uvoľnili protipandemické opatrenia pre zodpovedných občanov, ktorí sa zaočkovať dali, nakoľko lockdown je krátkodobé riešenie situácie. Ich stanovisko vychádza zo súčasných poznatkov o koronavíruse.

 

Za najdôležitejší cieľ považujú získanie kolektívnej imunity, ktorá sa dá dosiahnuť aj povinným očkovaním. Komora však k téme povinného očkovania ešte nazaujala konečné stanovisko, chce však byť súčasťou diskusie na túto tému. „V nasledujúcom období je potrebné využiť všetky možnosti na zvýšenie zaočkovanosti obyvateľstva,” povedal prezident SLK Pavel Oravec.

V rádiu Expres v relácii Braňa Závodského sa k téme vyjadril aj minister hospodárstva Richard Sulík. Dôvodom je podľa neho fakt, že práve oni aktuálne najviac zapĺňajú slovenské nemocnice.

hospital photo
Photo by dreamingofariz

„Tak, ako si u zubára priplatia, tak aj tu by si nezaočkovaní priplatili,“ povedal šéf liberálov. Podľa neho sa už o tejto téme rozprávali na koaličnej rade. „Tá diskusia prebieha. Myslím, že to príde na stôl. Máme chvíľu čas nájsť rozumnú dohodu a nastaviť pravidlá,“ skonštatoval.

Minister hospodárstva zopakoval, že v strane Sloboda a Solidarita nemajú jednotný názor na povinné očkovanie, on osobne je proti. Ľudia totiž podľa neho musia mať právo urobiť aj zlé rozhodnutie.

zdroj: SITA

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.