Na Slovensku sa od júla zaviedla povinnosť platby colných poplatkov na každý tovar zakúpený mimo Európskej únie. Pre Slovákov to znamenalo aj výrazne vyššie ceny z internetového obchodu AliExpress a Wish. Slovenská pošta však plánuje viaceré zásadné novinky. Chce zakúpiť až 500 elektrických áut, ktoré majú zrýchliť a zjednodušiť doručovanie. Slovenská pošta plánuje s AliExpressom a Wishom dohodu, čo by znamenalo aj to, že clo sa platiť nebude

Zdroj: flickr

Česká pošta spolupracuje so spomínanými internetovými obchodmi už od minulého roka. Martin Ľupták, generálny riaditeľ Slovenskej pošty, sa vyjadril v rozhovore pre živé.sk, že sa chce pripojiť k Českej pošte v rámci doručovania z AliExpressu a Wishu. „Dohoda je v štádiu finalizácie. Plánujeme, že bude účinná od polovice novembra,“ potvrdil túto novinku generálny riaditeľ. 

Zdroj: wikimedia

Internetový obchod AliExpress plánuje otvoriť sklad v susednom Poľsku a odtiaľ odosielať objednaný tovar. Tento sklad bude otvorený už od 11. novembra. Doručenie tovaru bude výrazne rýchlejšie, na Slovensko by mal byť objednaný tovar doručený do 3 dní. 

ZDROJ

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.