Slovensko už dávno nie je krajina, ktorá by bola pre turistov nezaujímavá, práve naopak. Počet turistov sa rok čo rok zvyšuje o čom svedčí aj fakt, že len v minulom roku zaznamenala naša krajina ten najprudší nárast prenocovaní turistov spomedzi krajín EÚ – o 12%. Ak si to porovnáme celkovo s Európskymi krajinami, tak tam došlo k nárastu “len” o 2,4%.

slovakia fotografia
Foto od Simy27

Turisti strávia v našej krajine stále viac času aj nocí, čo je spôsobené najmä zahraničnými turistami. Za Slovenskom na druhom mieste sa umiestnila Litva s 10%-ným nárastom, tretie je Holandsko s 6,8%-ným nárastom, štvrté je Spojené kráľovstvo s 5,7%-ným nárastom a na piatej priečke je Rumunsko s 5,6%-ným nárastom.

slovakia fotografia
Foto od katkaZV

Čo sa týka celkových prenocovaní, tak v tomto rebríčku je na samotnom čele obľúbené Španielsko (469 miliónov), ďalej Francúzsko (446 miliónov), Nemecko (436 miliónov), štvrté je Taliansko (433 miliónov) a piate Spojené kráľovstvo (375 miliónov). Ak ten rebríček otočíme, tak na samom konci sú skutočne zaujímavé krajiny. Len zrejme málokto by čakal, že sa tam ocitnú krajiny ako Grécko a Malta, kde počet ľudí, ktorí tam prenocovali klesol. Aj tento rebríček svedčí o tom, že Slovensko je stále atraktívnejšia krajina pre akýchkoľvek zahraničných turistov a my sa tomu tešíme.

slovakia fotografia
Foto od LubosHouska

 

 

Zdroj: Dobrenoviny.sk

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.