Facebook

Aj keď sa to nezdá niektorí Američania vedia, kde je slovensko. Nedávno si nás vďaka mladému podnikateľovi všimol dokonca aj The New York Times, ktorý napísal o jeho unikátnom múzeu mobilných telefónov.

26 ročný podnikateľ, Štefan Polgári, ktorý sa venuje online marketingu, si nedávno našiel záľubu aj v mobilných telefónoch.

So zbieraním už teraz historických kúskov začal asi pred dvoma rokmi. Dnes jeho zbierka obsahuje 1500 rôznych modelov a 3500 kusov mobilných telefónov.

Múzeum sídli v meste Dobšinná a v malom dome zaberá celé dve miestnosti. Otvorené bolo ešte len minulý rok.

Súčasťou zbierky je legendárna Nokia 3310, ktorá je aj po 20 rokov stále funkčná. Starý Siemens S4, ktorý vyzerá doslova ako tehla a svojho času stál 23 000 slovenských korún. Toto si na Slovensku mohol dovoliť málo kto, keďže to vtedy bolo asi ako 2 priemerné mesačné platy.

Určite tento unikát podpor napr. aj lajkom na Facebooku

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.