Slovinský cyklista po svojom návrate k cyklistike zaslal šokujúcu fotografiu svalov svojich nôh po preteku. Janez Brajkovic mal totiž minulý rok pozastavenú činnosť na 10 mesiacov, čo znamená, že nemohol pretekať. A to z dôvodu, že požíval zakázanú látku, čo preukázala dopingová kontrola. 

Foto od Facebook

Janez sa vrátil k bicyklu začiatkom tohto mesiaca, kedy sa zúčastnil závodu CRO Race, ktorý sa konal v Chorvátsku. Po takmer ročnej pauze si tak opäť vyskúšal ťažké súťažné pretekanie a odzrkadlilo sa to na jeho nohách. Na svojom Instagrame zdieľal fotografiu jednej nohy, ktorá vyzerá až nereálne. Začiatkom tohto roka Janez odhalil dlhotrvajúci zápas s bulímiou v emocionálnom blogovom príspevku, kde aj vysvetlil svoj pozitívny dopingový test. Tvrdil, že metylhexaneamín – potravinový doplnok, pre ktorý mu bola pozastavená činnosť, bol jediný, ktorý dokázal v tom čase konzumovať. Kvôli chorobe totiž trpel poruchami príjmu potravy a inú cestu si zvoliť v danom čase nedokázal.

Foto od Janez/Instagram

Športovec následne vysvetlil, ako chce ďalej fungovať a tiež dôvody, prečo je tak odhodlaný znova závodiť. Podrobne opísal svoj „zlý vzťah s jedlom“, ktorý podľa neho prerástol do poruchy príjmu potravy a napísal: „Stalo sa to veľmi rýchlo až som si jedného dňa uvedomil, že viac nemám kontrolu nad sebou samým. Je iróniou, že to nebolo o váhe, vždy som bol štíhly a v prípade potreby by som mohol bez problémov stratiť ďalší kilogram alebo dva. Vtedy som nevedel, o čo vlastne ide. Neviem, ako to opraviť.“ Následne dodal, že všetko povedal aj UCI (Medzinárodnej cyklistickej únii). „Boli to temné dni. Každý deň som plakal. No predsa len to bolo ako akési požehnanie. Našiel som pomoc, momentálne sa mi darí dobre. Nezaujíma ma, čo iní hovoria alebo si myslia. Mám späť sebadôveru, mám sa rád. Ak chceš milovať ostatných, musíš najprv milovať seba samého.“

Opodstatnená kritika nie je nič zlé, veď nik z nás nie je dokonalý. A ak dokážete po páde vstať, nie je to zlyhanie. Raz ste hore, raz ste dole, no to, ako to prekonáte je len na vás. Vnútorná sila vás bude poháňať vpred, len si musíte veriť.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.