Na internete sa stalo virálnym video, na ktorom sa ryba „smeje“, no to čo sa so zvieraťom v skutočnosti dialo už nie je ani zďaleka také úsmevné. TikTok je plný zvláštnych videí, ktoré jednoducho priťahujú pozornosť a toto je jedno z nich. 

Dané video ukazuje ako istý muž šteklí raju a ona sa zdanlivo usmieva. Odborníci sa však vyjadrili, že ide o veľmi krutý čin, ktorý ryba nenesie ani zďaleka dobre, práve naopak. Video sa síce stalo hitom a malo 100 miliónov videní, no našli sa ľudia, ktorí sa okamžite začali zaujímať o zdravie zvieraťa. A veru mali pravdu, že nejde o nič príjemné.  

Ľudia si myslia, že tento vodný tvor sa smial, pretože to tak vyzerá, no mnohí nevedia, že raja má oči na vrchnej strane a to, čo vyzerá ako oči sú v skutočnosti nozdry. Navyše si treba uvedomiť, že tieto zvieratá nedokážu dýchať mimo vody. Ben Williamson, riaditeľ neziskovej organizácie World Animal Protection v USA, povedal k prípadu toto: „Táto raja sa zjavne dusí na smrť, literatúra je v tomto celkom jasná. Vnímanie bolesti u rýb je rovnaká ako u vtákov a cicavcov.“ 

Nuž, nie je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. Raja nie je ryba, ale drsnokožec. Drsnokožce sú raje, žraloky a chiméry. Pretože plavé vo vode, neznamená, že je ryba (tak isto ako ňou nie je delfín).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.