Most smrti v Južnej Kórei sa snažili prerobiť na Most Života – Dopadlo to však katastrofálne a efekt bol opačný

1773

Vedeli ste, že v dnešnej západnej spoločnosti je vyššia pravdepodobnosť, že si vezmete život vy sami ako to, že vás niekto zavraždí? Podľa odhadov bude toto číslo iba stúpať a čoskoro sa stane depresia tretím najčastejším dôvodom práce neschopnosti vo svete.

Dlhé hodiny v práci a následne vyhorenie či zlé medziľudské vzťahy vedú stále k vyšším počtom samovrážd vo svete (prečítajte si aj zaujímavosti o depresií).  Samovražda je stále väčším problémom predovšetkým v ázijských krajinách.

Južná Kórea či Japonsko v obidvoch týchto krajinách narastá počet samovrážd. Dôvodom sú práve dlhé pracovné dni v kanceláriách či pracovná morálka, ktorá je u týchto národov oveľa vyššia a oddych či dovolenka je často tabu.

Most smrti
Príjemné rodinné fotografie vás majú odhovoriť o chyby, ktorá vás bude doslova stáť život Foto: Youtube.com

Mapo – „Most smrti“, ktorý chceli zmeniť na  „Most života „

V hlavnom meste Seoul v Južnej Kórei prechádza cez rieku  Han most s oficiálnym názvom Mapo. Miestni ho však poznajú skôr ako „most smrti“  Ide o najvyhľadávanejšie miesto pre samovraždy v celej Kórei .

V roku 2012 sa autority rozhodli konať a ukončiť stále narastajúci počet tragédií . Spolu so spoločnosťami ako Samsung Life Insurance a Cheil Worldwide vynovili most a dali mu „pozitívnejší nádych“ . Teda aspoň si to vtedy mysleli.

Most vyzdobili fotkami rodín, motivačnými citátmi, heslami, ktoré majú ľuďom pripomenúť, že na tomto svete nie sú sami a stále je možné vyhľadať pomoc.  Na moste sú dokonca špeciálne telefóny, ktoré vás prepoja s linkou na záchranu samovrahov.  Sochy či podsvietené plagáty o priateľstve, to všetko malo pomôcť znížiť počet samovrážd.

Seoul
Záchranné telefóny sa nachádzajú na miestach odkiaľ ľudia skáču do vody . Zdroj: Youtube.com

 

Efekt bol však presne opačný. Od začiatku kampane sa počet samovrážd zvýšil až šesťnásobne !  A aj keď by sa mohlo zdať, že sa ľudia v Kórei poučili a zistili, že problémy sa riešia skôr hĺbkovo ako jednorázovo pomocou motivačných plagátikov, čoraz viac ľudí navrhuje fyzické zábrany, ktoré by mali znemožniť skok z mosta do rieky ako napríklad sklenené steny či siete.

 

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre