Poľsko je náš severný sused, pričom rozlohovo je to oveľa väčšia krajina ako Slovensko. Aj vzhľadom na rozlohu má toho veľa čo ponúknuť. Za zmienku určite stojí aj táto soľná baňa Wieliczka, ktorá leží neďaleko KrakovaJe to čarovné miesto, ktoré vás okamžite ohromí.

Baňa bola prvýkrát otvorená v 13. storočí a dnes je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO. Soľná baňa, ktorá dosahuje najhlbší bod 327 m, má podzemné jazerá, 2 000 komôr a kaplnky vybavené obrovskými lustrami. Každá maličkosť je vyrobená zo soli. Mnohí ju považujú za najkrajšiu v celej Európe. Toto miesto zároveň mapuje ťažbu soli od stredoveku až do súčasnosti. Prehliadka vám potrvá 2,5 hodiny a začína zostupom po 380 schodoch.

Turistická trasa je dlhá 3 kilometre a počas tejto trasy zostúpite z hĺbky 36 metrov až na 135 metrov. Asi najkrajšou časťou je kaplnka Sv. Kingy a zaujímavosťou je aj to, že v niektorých sálach sa konajú hudobné koncerty či dokonca organizujú svadby. V bani nájdete obchodíky s občerstvením i suvenírmi a samozrejme toalety. Ak ale budete chcieť fotografovať, tak pamätajte na to, že si za to budete musieť priplatiť.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.