Búrka Filomena priniesla do Španielska riadnu nádielku snehu, na čo v tejto krajine vôbec nie sú zvyknutí. Počasie napokon narušilo cestnú, železničnú aj leteckú dopravu. Samotný minister vnútra označil túto búrku za najintenzívnejšiu za posledných 50 rokov. Panujú tam nezvyčajne extrémne nízke teploty.

Madrid je jednou z najviac postihnutých častí, pričom museli uzavrieť miestne letisko aj niektoré cesty a úplne prerušiť vlakové spojenia do a z mesta. Doteraz boli hlásené 4 úmrtia a dve obete zmrzli na smrť. Juh krajiny zas trápia záplavy. V samotnom Madride nenapadlo viac snehu ako za posledných 50 rokov a ľudia sa tomu aj celkom tešia. Aktuálne je tam viac snehu ako na severe Európy.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.