Španielsko je veľmi obľúbenou destináciou medzi Slovákmi. Nie divu, táto krajina toho ponúka naozaj veľa a Andalúzia resp. cieľove mesto Malaga nie sú žiadnou výnimkou.

malaga fotografia
Foto od Pexels

Práve teraz si zaobstarajte spiatočné letenky do regiónu Andalúzia len za cenu 20€! Poletíte však z Viedne priamo do Malagy. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair resp. laundamotion.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 16.1. – 23.1.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Malaga?

– K hlavným a najznámejším atrakciám patrí Picassove múzeum v Palacio de Buenavista, kde môžete obdivovať svetoznámu zbierku jeho obrazov. Milovníci umenia si tam určite prídu na svoje.

– Malaga je jedným z najstarších miest na celom svete. Centrum turistickej oblasti Costa del Sol založili Feničania už v roku 770 pred n.l. Pamiatok na obdivovanie je tam viac než dosť.

malaga costa del sol fotografia
Foto od Robert.Pittman

– Katedrála Malaga – nemusíte za ňou ďaleko chodiť. Ide o krásnu a jedinečnú katedrálu, ktorej výstavba trvala až 250 rokov a ešte stále nie je dokončená. Na fasáde nájdete rôzne architektonické štýly od gotického, cez renesanciu až po barok.

– V tomto meste sa zachovali veľmi vzácne historické pamiatky, ktoré približujú arabskú minulosť. Jedna z najzaujímavejších je pevnosť Alcazaba, ktorá bola postavená v maurskom štýle a určite stojí za vašu návštevu.

– Alebo taká pevnosť Castillo de Gibralfaro stojaca na vyvýšenom mieste je taktiež skvelým zážitkom. Výstup k nej si vyžaduje turistiku, no už v polovici kopca si môžete vychutnať vyhliadku s krásnym výhľadom na celé mesto.

malaga castillo de gibralfaro fotografia
Foto od Bogdan Migulski

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Pár ďalších tipov:

Ak sa rozhodnete navštíviť Malagu, vedzte, že máte k dispozícii aj nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Malaga vám ponúka veľmi veľa a ak sa chcete lepšie zorientovať, prečítajte si rôzne tipy a rady, napr. ako a kde sa ubytovať, čo rozhodne vidieť, akú dopravu použiť alebo čo ochutnať. To všetko nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.