Španielska operná sála bude hostiť Pucciniho kvetinový koncert s názvom „Chrisantemi“, kde ale v hľadisku nebudú sedieť ľudia. Nahradí ich celkom 2 292 črepníkových rastlín. Keď sa naprieč krajinami zaviedli karantény, tak príroda začala opäť dýchať a potichu sa vkradla na mnoho nezvyčajných miest, na ktorých nahradila ľudskú rasu.

Organizátori koncertov v barcelonskej opere Liceu rozhodli, že keď sa krajina začína znovu otvárať a ľudia sa dostávajú späť do priestorov, ktoré na istý čas stratili, tak mali by to byť rastliny, ktoré dostanú česť prvého predstavenia v rámci veľkej katalánskej koncertnej sály. Znie to možno zvláštne, no je to skutočne tak. Rovnako neprítomnosť ľudí umožnila rastlinám vyrásť a vychutnať si slnečné svetlo na uliciach či námestiach veľkých miest. Ľudia budú môcť sledovať tento koncert online prostredníctvom internetu.

„V čase, keď veľká časť ľudstva žila v karanténe sa príroda vkradla, aby zabrala priestory, ktoré sme jej takto postúpili,“ povedal Eugenio Ampudia, koncepčný umelec a jeden z autorov tohto nápadu. Keď strunové kvarteto dvoch huslí, viola a violončela dokončí svoje vystúpenie, potom sa každá rastlina odovzdá zdravotníckemu pracovníkovi ako taký malý prejav uznania.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.