Je veľmi nepríjemné, keď les zničí požiar, pretože jeho obnova je mimoriadne náročná. Určite si mnohí lámu hlavu ako to čo najrýchlejšie a najefektívnejšie napraviť. Tou správnou voľbou by mohli byť drony zvané DroneSeed.

Tieto drony pracujú v päťčlenných tímoch pomocou softvéru, ktorý dokáže rozpoznať oblasti, kde sa očakáva, že sa stromom bude dariť najlepšie. Unesú približne 26 kilogramov semien a asi najväčšia výhoda je, že dokážu sadiť 6-krát rýchlejšie ako ľudia.

Pri vysadení oblasti o veľkosti 16 hektárov za deň je potrebné počítať náklady o výške cca 250-350 eur za pol hektára. Môže sa to javiť ako vysoká suma, no takýmto vysádzaním je možné ušetriť množstvo času a napokon vysádzať tak, že sa v konečnom dôsledku ušetrí 60-70% nákladov oproti bežnej výsadbe.

Aktuálne ešte prebieha testovanie softvéru, no spoločnosť The Nature Conservancy už uzavrela zmluvu s výrobcami dronov, a tak je len otázkou času kedy sa začne sadiť naplno.

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.